Get Adobe Flash player

Новости компании

 • 28/03/2016
  Впервые бурый уголь отгрузили с Украины в США.
 • 20/01/2016
  Альтернативное будущее ТЭЦ
 • 30/09/2015
  Бурый уголь или как не мерзнуть зимой
 • 29/05/2015
  На Черкащине будет своя ТЭС - это гарантирует подписанный меморандум (укр.)

 

     

Главная

Энергетическая инвестиционная компания совместно с Радио свобода комментирует ситуацию на рынке бурого угля

 

Энергетическая инвестиционная компания начала сотрудничать с Радио Свобода в качестве эксперта рынка бурого угля. Начиная с сентября, Энергетическая инвестиционная компания будет принимать участие в программе "Энергетическая свобода", которая освещает проблемы топливно-энергетического комплекса Украины, перспективы его развития, тенденции и новости.
Первая публикация ежемесячного обзора угольной отрасли Украины, которая рассматривает ситуацию на рынке бурого угля, приводит комментарии экспертов и потребителей разных отраслей, в которых используется бурый уголь, приведена ниже:
 
Україна може замінити російський газ бурим вугіллям
 
Україна майже не використовує своїх покладів бурого вугілля, хоча фахівці вважають його найдешевшим енергетичним ресурсом та заміною імпортного російського газу. Представники опозиції бачать у ньому можливість відродити вугільну галузь, однак в Енергетичній стратегії України цей ресурс навіть не згадується. Державні буровугільні підприємства ліквідують, і зараз буре вугілля видобувають лише приватні інвестори. Втім, екологи побоюються, що вугільні кар’єри знищать пам’ятки природи у Харківській області та в інших регіонах, де є його поклади.
 
Буре вугілля – це органічні відкладення коричневого кольору, які містять багато вуглецю, легко подрібнюються, і що важливо, залягають біля земної поверхні. Його розвідані поклади в Україні оцінюють до двох з половиною мільярдів тонн, вони займають четверту частину території України.
 
Однак нині в країні використовується лише одне родовище – Мокрокалигірське у Черкаській області, його розробляє ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія».
 
«Буре вугілля можна використовувати на ТЕС і ТЕЦ у суміші із кам’яним вугіллям, виробляти із нього водо-вугільне паливо і навіть дизельне паливо. При цьому його вартість складає всього 200 гривень за тонну. Перспективним напрямком є будівництво електростанції поблизу буровугільних розрізів, яка б працювала на бурому вугіллі. Наші країни-сусіди давно використовують буре вугілля  як паливо для населення і промислових підприємств, а в німецькому місті Гревенброх нещодавно відкрили нову електростанцію, що працює на бурому вугіллі», – зазначає Юлія Демцова.
 
На Мокрокалигірському родовищі вже діє установка з газифікації вугілля. Проте отриманий на місці технічний газ поки що використовує лише видобувна компанія. Вугільники кажуть, що можуть продавати такий газ іншим споживачам.
 
«Буре вугілля містить багато мінеральних речовин та органічні – гумати, – каже він. – На дослідних станціях пшениця та ріпак дали приріст урожайності 15-25 відсотків після додавання гуматів з бурого вугілля. Це добриво нового покоління, що поступово замінює нітрати й фосфати».
 
За останній рік на буре вугілля перейшли декілька українських цегельних заводів і котелень. Серед них – комунальне підприємство «Тепло» у Кам’янці-Подільському. Директор підприємства Володимир Микитюк вважає його вигіднішим від інших видів палива.
 
«Ціна та якість – головне, на що ми зважаємо. Буре вугілля дає нам велику економію у виробництві тепла, в порівнянні з природним газом», – пояснює теплоенергетик....

 

 
Полный текст статьи